Pizza Hut wkracza do Czech!                              
Kopiuj tekst
Pizza Hut wkracza do Czech!                              

Pizza Hut wkracza do Czech!                              

Wrocław, Polska, 31 sierpnia 2017, AmRest (WSE: EAT), największa notowana na giełdzie spółka prowadząca sieć restauracji w Europie Środkowej ogłasza otwarcie pierwszej restauracji Pizza Hut w Czechach. Tym samym, Spółka poszerza swoją działalność w kraju, w którym zarządza m.in. markami KFC, Starbucks i Burger King.

Nowo otwarta restauracja w galerii handlowej Palladium w Pradze reprezentuje koncept Express, który powstał w odpowiedzi na aktualne trendy i potrzeby konsumentów. W ofercie znajdują się najpopularniejsze smaki z menu Pizza Hut, przygotowywane ze składników najwyższej jakości, na oczach klientów, w zaledwie 5 minut.
Wejście na rynek czeski to kontynuacja strategii rozwoju marki w regionie Środkowej Europy. Z entuzjazmem wprowadzamy pionierski koncept Pizzy Hut Express na rynek czeski. Idea pizzy przygotowywanej w ciągu 5 minut cieszy się wielką popularnością w Polsce i na Węgrzech, dlatego jesteśmy przekonani, że produkty najwyższej jakości oraz doskonała obsługa spełnią oczekiwania konsumentów również w Czechach - mówi Monika Czyż, Prezydent Pizza Hut w AmRest
Do 2021 roku, Spółka planuje otworzyć na rynku czeskim 70 restauracji Pizza Hut, gdzie zatrudnionych zostanie około 1500 pracowników.
Historia AmRest rozpoczęła się w 1993 roku, wraz z otwarciem pierwszej restauracji Pizza Hut we Wrocławiu. Obecnie, firma zarządza siecią blisko 300 restauracjami Pizza Hut w 6 krajach: w Polsce, Rosji, Niemczech, Francji, na Węgrzech oraz w Czechach. Od 1 października 2016 roku Spółka jako master-franczyzobiorca nabyła prawo do udzielania na rzecz osób trzecich franczyzy (tzw. subfranczyza) na prowadzenie restauracji Pizza Hut typu Express oraz Delivery (pizza z dostawą) w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.
Powiązane artykuły
AmRest przejmuje sieć Telepizza w Polsce. Spółka liderem w segmencie pizzy w regionie

Madryt, Hiszpania, 26 lipca 2018, AmRest (WSE: EAT), jeden z wiodących publicznie notowanych operatorów restauracyjnych w Europie, ogłasza podpisanie w dniu 26 lipca 2018 umowy Zakupu - Sprzedaży ("SPA") z TELE PIZZA, S.A.U., celem przejęcia sieci Telepizza w Polsce. W wyniku transakcji AmRest nabędzie 36 restauracji własnych i jednocześnie zostanie operatorem 71 lokali franczyzowych Telepizza.
Ekspansja nowego formatu Pizza Hut Dine In

Mija rok, odkąd w warszawskiej Arkadii ruszył pierwszy lokal Pizza Hut w nowej odsłonie. Od debiutu w połowie 2017 roku, otwartych zostało w sumie pięć restauracji tego konceptu w największych galeriach handlowych w Warszawie m.in. w Złotych Tarasach i Galerii Północnej. W ostatnich tygodniach do portfolio marki dołączył lokal w gdańskim Forum Gdańsk, a już wkrótce otwarta ma zostać restauracja w Katowicach.
AmRest wprowadza markę Starbucks do Serbii

AmRest Holdings SE (“AmRest”) (WSE: EAT), największa publicznie notowana spółka restauracyjna w Europie Środkowej ogłasza plan wejścia marki Starbucks na rynek serbski. Pierwsza kawiarnia w Serbii zostanie otwarta w Belgradzie.
AmRest rozwinie sieć Burger King w Czechach i na Słowacji

AmRest ogłasza podpisanie umów z Burger King Europe GmbH dotyczących prawa do wyłącznego rozwoju marki Burger King w Czechach oraz na Słowacji. W obu krajach Spółka planuje otworzyć łącznie ponad 50 nowych restauracji.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.