AmRest powiększa portfolio o nowy rynek
Kopiuj tekst
AmRest powiększa portfolio o nowy rynek

AmRest powiększa portfolio o nowy rynek

Wejście na nowy rynek jest kontynuacją działań umacniających pozycję AmRest jako lidera rynku restauracyjnego w regionie Europy Środkowej.

Jesteśmy bardzo podekscytowani rozpoczęciem działalności w Austrii. To kolejny perspektywiczny rynek, który poszerzy portfolio AmRest i doskonale wpisuje się w strategię rozwoju Spółki. Widzimy tam ogromny potencjał i jesteśmy w pełni przekonani, że bogate doświadczenie AmRest w zarządzaniu biznesem restauracyjnym pozwoli nam zbudować przyszłość marki KFC w Austrii. Pierwsza restauracja powstanie jeszcze w tym roku. W kolejnych latach zamierzamy przyśpieszyć rozwój marki na tym rynku

Libor Hubik - Dyrektor KFC Austria

KFC jest częścią portfela AmRest od 1995 roku, kiedy to firma otworzyła pierwszą restaurację w Szczecinie. Obecnie, Spółka prowadzi ponad 530 restauracji KFC w 9 krajach – Polsce, Niemczech, Czechach, na Węgrzech, w Serbii, Chorwacji, Bułgarii, Hiszpanii i Rosji.
Powiązane artykuły
AmRest przejmuje sieć Telepizza w Polsce. Spółka liderem w segmencie pizzy w regionie

Madryt, Hiszpania, 26 lipca 2018, AmRest (WSE: EAT), jeden z wiodących publicznie notowanych operatorów restauracyjnych w Europie, ogłasza podpisanie w dniu 26 lipca 2018 umowy Zakupu - Sprzedaży ("SPA") z TELE PIZZA, S.A.U., celem przejęcia sieci Telepizza w Polsce. W wyniku transakcji AmRest nabędzie 36 restauracji własnych i jednocześnie zostanie operatorem 71 lokali franczyzowych Telepizza.
Ekspansja nowego formatu Pizza Hut Dine In

Mija rok, odkąd w warszawskiej Arkadii ruszył pierwszy lokal Pizza Hut w nowej odsłonie. Od debiutu w połowie 2017 roku, otwartych zostało w sumie pięć restauracji tego konceptu w największych galeriach handlowych w Warszawie m.in. w Złotych Tarasach i Galerii Północnej. W ostatnich tygodniach do portfolio marki dołączył lokal w gdańskim Forum Gdańsk, a już wkrótce otwarta ma zostać restauracja w Katowicach.
AmRest wprowadza markę Starbucks do Serbii

AmRest Holdings SE (“AmRest”) (WSE: EAT), największa publicznie notowana spółka restauracyjna w Europie Środkowej ogłasza plan wejścia marki Starbucks na rynek serbski. Pierwsza kawiarnia w Serbii zostanie otwarta w Belgradzie.
AmRest rozwinie sieć Burger King w Czechach i na Słowacji

AmRest ogłasza podpisanie umów z Burger King Europe GmbH dotyczących prawa do wyłącznego rozwoju marki Burger King w Czechach oraz na Słowacji. W obu krajach Spółka planuje otworzyć łącznie ponad 50 nowych restauracji.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.