AmRest rozwinie sieć Burger King w Czechach i na Słowacji
Kopiuj tekst
AmRest rozwinie sieć Burger King w Czechach i na Słowacji

AmRest rozwinie sieć Burger King w Czechach i na Słowacji

AmRest ogłasza podpisanie umów z Burger King Europe GmbH dotyczących prawa do wyłącznego rozwoju marki Burger King w Czechach oraz na Słowacji. W obu krajach Spółka planuje otworzyć łącznie ponad 50 nowych restauracji.

Zawarte porozumienie zakłada dynamiczny rozwój sieci w Czechach, a także wprowadzenie marki na Słowację. Zgodnie z umową, w perspektywie 5 lat AmRest zamierza powiększyć portfolio Burger King o 40 nowych restauracji w Czechach i 15 na Słowacji. Ponadto, zgodnie z ustaleniami Spółka będzie odpowiedzialna za zarządzanie budżetem oraz działaniami marketingowymi dla marki w obu krajach.
Burger King jako sieć restauracji serwująca burgery, reprezentuje prężnie rozwijający się w ostatnich latach segment QSR. Z tego tytułu marka pełni bardzo ważną rolę w portfolio Spółki. Prawo do wyłącznego rozwoju na nowych rynkach stanowi krok milowy w historii naszej współpracy z Burger King i wierzymy, że ta kooperacja jeszcze bardziej umocni pozycję AmRest jako lidera rynku gastronomicznego w regionie CE – powiedział Krzysztof Piechna, Prezydent Burger King.
Burger King jest częścią portfolio AmRest od 2007 roku. Obecnie Spółka zarządza siecią 41 restauracji w Polsce, 12 w Czechach oraz 1 w Bułgarii.
Powiązane artykuły
AmRest przejmuje sieć Telepizza w Polsce. Spółka liderem w segmencie pizzy w regionie

Madryt, Hiszpania, 26 lipca 2018, AmRest (WSE: EAT), jeden z wiodących publicznie notowanych operatorów restauracyjnych w Europie, ogłasza podpisanie w dniu 26 lipca 2018 umowy Zakupu - Sprzedaży ("SPA") z TELE PIZZA, S.A.U., celem przejęcia sieci Telepizza w Polsce. W wyniku transakcji AmRest nabędzie 36 restauracji własnych i jednocześnie zostanie operatorem 71 lokali franczyzowych Telepizza.
Ekspansja nowego formatu Pizza Hut Dine In

Mija rok, odkąd w warszawskiej Arkadii ruszył pierwszy lokal Pizza Hut w nowej odsłonie. Od debiutu w połowie 2017 roku, otwartych zostało w sumie pięć restauracji tego konceptu w największych galeriach handlowych w Warszawie m.in. w Złotych Tarasach i Galerii Północnej. W ostatnich tygodniach do portfolio marki dołączył lokal w gdańskim Forum Gdańsk, a już wkrótce otwarta ma zostać restauracja w Katowicach.
AmRest wprowadza markę Starbucks do Serbii

AmRest Holdings SE (“AmRest”) (WSE: EAT), największa publicznie notowana spółka restauracyjna w Europie Środkowej ogłasza plan wejścia marki Starbucks na rynek serbski. Pierwsza kawiarnia w Serbii zostanie otwarta w Belgradzie.
Debiut marki blue frog w Polsce                            

Wrocław, Polska, 18 października 2017, AmRest (WSE: EAT), największa notowana na giełdzie spółka prowadząca sieci restauracji w Europie Środkowej ogłasza otwarcie pierwszej restauracji blue frog w Polsce. Tym samym AmRest umacnia swoją pozycję na polskim rynku gastronomicznym, na którym zarządza już pięcioma markami z segmentu Quick Service i Casual Dining Restaurants.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.