Dotleniamy Wrocław z Fundacją "Rozwój"                                                                                                                 
Kopiuj tekst

Dotleniamy Wrocław z Fundacją "Rozwój"                                                                                                                 

Wolontariusze AmRest przy wsparciu wychowanków SIEMACHA Spot zasadzili już ponad 500 krzewów podczas trzech edycji Zielonego Rekordu Polski!

Pogorszająca się jakość powietrza to jedno z największych współczesnych wyzwań. Każdego roku jesteśmy alarmowani o wysokim stężeniu szkodliwych substancji w atmosferze, równocześnie roślinność, naturalny oczyszczacz powietrza, jest coraz rzadziej widoczna w naszych miastach.
Z problemem mierzy się wiele organizacji społecznych, m.in. brzeska Fundacja Rozwój, z którą współpracujemy od 2017 roku. Ich proekologiczna akcja „Dotlenieni.org”, w którą jesteśmy zaangażowani, polega na sadzeniu drzew, krzewów lub kwiatów w najbliższej okolicy – czy to na własnym balkonie, czy na terenie miasta. Projekt „Dotlenieni.org” obejmuje również ideę Zielonego Rekordu Polski, czyli sadzenia jak największej ilości roślin w 24 godziny. Nasz rezultat po trzech edycjach to ponad 500 krzewów!
P1040646.JPG
Otaczająca nas zieleń pozytywnie wpływa na samopoczucie i, co najważniejsze, polepsza jakoś powietrza, dlatego w ramach projektu sadzimy rośliny na terenie wrocławskich szkół i przedszkoli. Wierzymy, że nasze zaangażowanie w dotlenianie tych placówek będzie miało długoterminowy wpływ na otoczenie, zarówno w wymiarze zdrowotnym, jak i edukacyjnym – poprzez zaangażowanie najmłodszych wolontariuszy chcemy uczyć ich szacunku dla środowiska.
DSC02832.JPG
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.