AmRest inwestuje w Glovo, wiodącą hiszpańską platformę do zamawiania posiłków online
Kopiuj tekst

AmRest inwestuje w Glovo, wiodącą hiszpańską platformę do zamawiania posiłków online

Madryt, Hiszpania, 18.07.2018 AmRest (WSE: EAT), największa notowana na giełdzie spółka prowadząca sieć restauracji w Europie Środkowej ogłasza udział w podwyższeniu kapitału zakładowego Glovo, kluczowego hiszpańskiego gracza na rynku zamówień posiłków online.

Na mocy zawartej umowy AmRest został jednym ze współudziałowców Glovo i zagwarantował Spółce miejsce w zarządzie firmy. To kolejna w ostatnim czasie znacząca inwestycja firmy w segment agregatorów gastronomicznych. W ubiegłym roku Spółka zakupiła 51% udziałów w portalu Pizzaportal.pl, będącej wcześniej własnością Delivery Hero GmbH.
Glovo to hiszpański agregator założony w 2015 roku w Barcelonie przez Oscara Pierre'a. Od tego czasu platforma stała się najpopularniejszym agregatorem w swoim kraju oferującym m.in. usługi dostawy posiłków do domu. W ostatnim czasie firma rozszerzyła działalność na inne państwa europejskie, takie jak Francja czy Włochy, i obsługuje miesięcznie około miliona zamówień od klientów.
Adam Sawicki, członek zarządu ds. cyfryzacji w AmRest, powiedział:    
- Partnerstwo z Glovo to niezwykle silne połączenie jednego z czołowych agregatorów oraz wiodącego operatora sieci restauracji w Europie. Widzimy ogromny potencjał do rozwoju, jakie tworzy ta współpraca dla obu stron.

Oscar Pierre, współzałożyciel i dyrektor generalny Glovo powiedział: 
- Z radością witamy AmRest w gronie akcjonariuszy. Jesteśmy przekonani, że wsparcie i doświadczenie jednej z najważniejszych firm w branży restauracyjnej w Europie wzmocni dynamiczny rozwój naszego biznesu. Udział AmRest niewątpliwie przyczyni się do dalszego optymalizowania platformy, jak i poszerzenia oferty dla naszych kluczowych odbiorców.

Powiązane artykuły
Ramanurup Sen dołącza do AmRest jako Food Service President

Ramanurup Sen dołączył do Kadry Zarządzającej AmRest, obejmując stanowisko Food Service President. Będzie odpowiedzialny za zarządzanie oraz rozwój międzynarodowych przedsięwzięć Grupy w obszarze żywności, w tym nadzór nad łańcuchem dostaw, produkcją, inwestycjami oraz rozwojem usług w tym zakresie.
Nowe technologie zmieniają obraz gastronomii     

Branża gastronomiczna jest w fazie dynamicznego rozwoju. Powstaje coraz więcej restauracji, debiutują nowe koncepty, ale przede wszystkim rozwija się rynek zamówień jedzenia on-line. W gastronomii rozpoczęła się nowa era, w której znaczącą rolę zaczynają odgrywać platformy cyfrowe i nowoczesne technologie.
300 kawiarni Starbucks w portfolio AmRest - wywiad

O rozwoju marki Starbucks w Polsce i Europie mówi Mateusz Sielecki, Dyrektor Regionalny Starbucks na Polskę i Bałkany.
AmRest osiągnął wiążące porozumienie dotyczące przejęcia Sushi Shop, wiodącej sieci segmentu sushi w Europie

Madryt, 24 lipca 2018 r. AmRest Holdings SE (GPW: EAT), jeden z wiodących publicznie notowanych operatorów restauracyjnych w Europie ogłasza podpisanie wiążącego porozumienia celem przejęcia Sushi Shop – lidera segmentu sushi w Europie. Po sfinalizowaniu umowy AmRest posiadać będzie 100% udziałów przejmowanej firmy.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.