300 kawiarni Starbucks w portfolio AmRest - wywiad
Kopiuj tekst
300 kawiarni Starbucks w portfolio AmRest - wywiad

300 kawiarni Starbucks w portfolio AmRest - wywiad

O rozwoju marki Starbucks w Polsce i Europie mówi Mateusz Sielecki, Dyrektor Regionalny Starbucks na Polskę i Bałkany.

Pierwsze półrocze 2018 roku za nami. Jak Starbucks realizuje tegoroczny plan otwarć w Polsce?
Na ten rok zaplanowaliśmy otwarcie ok. 12-15 nowych kawiarni. Jesteśmy na dobrej drodze, by zrealizować ten cel. W ostatnich tygodniach otworzyliśmy dwa nowe lokale: w warszawskim biurowcu Villa Metro oraz w nowej galerii handlowej w Gdańsku – Forum Gdańsk. Wkrótce ma ruszyć także pierwsza kawiarnia w Jankach.
Jakie lokalizacje są najbardziej interesujące dla marki?
Dostępność dla Gości to kluczowe kryterium w wyborze nowych lokalizacji. Od początku działalności w Polsce otwieramy nasze kawiarnie tak, by towarzyszyć naszym Gościom w codziennym życiu – w drodze do pracy czy szkoły, podczas zakupów w galeriach handlowych, a także weekendowych spacerów głównymi ulicami miast. Od zeszłego roku rozwijamy również koncept Starbucks Premium Self Service – w pełni wyposażony samoobsługowy moduł kawowy, dzięki któremu mamy możliwość bycia jeszcze bliżej miłośników kawy Starbucks. Nasze kąciki kawowe pojawiają się m.in. w biurach i kinach.
Starbucks on the go 

Starbucks on the go 

Pod koniec sierpnia 2017 roku otworzyliście pierwszą kawiarnię w Bydgoszczy? Czy można liczyć na ekspansję Starbucks do mniejszych miast?
Priorytetem dla nas w dalszym ciągu są duże ośrodki miejskie, jednak kawiarnia Starbucks w Zielonych Arkadach w Bydgoszczy pokazała, jak wielki potencjał drzemie w mniejszych miastach. Z pewnością będziemy szukali możliwości rozwoju marki w tych lokalizacjach.
Spółka zarządza już 300 kawiarniami Starbucks na siedmiu rynkach. Jakie są plany rozwoju marki w Europie na najbliższe miesiące?
W czerwcu poinformowaliśmy o naszym wejściu do Serbii, dlatego obecnie zamierzamy skupić się na rozwoju brandu na nowym rynku. Jeszcze w tym roku chcemy otworzyć pierwszą kawiarnię w Belgradzie. Oczekiwania są ogromne, a entuzjazm Serbów przerósł nasze oczekiwania. Bardzo nas cieszy, że kolejni fani Starbucks już wkrótce będą mogli cieszyć się naszą kawą.

Cały wywiad dostępny na portalu Retailnet.pl.

Powiązane artykuły
Ramanurup Sen dołącza do AmRest jako Food Service President

Ramanurup Sen dołączył do Kadry Zarządzającej AmRest, obejmując stanowisko Food Service President. Będzie odpowiedzialny za zarządzanie oraz rozwój międzynarodowych przedsięwzięć Grupy w obszarze żywności, w tym nadzór nad łańcuchem dostaw, produkcją, inwestycjami oraz rozwojem usług w tym zakresie.
Nowe technologie zmieniają obraz gastronomii     

Branża gastronomiczna jest w fazie dynamicznego rozwoju. Powstaje coraz więcej restauracji, debiutują nowe koncepty, ale przede wszystkim rozwija się rynek zamówień jedzenia on-line. W gastronomii rozpoczęła się nowa era, w której znaczącą rolę zaczynają odgrywać platformy cyfrowe i nowoczesne technologie.
AmRest osiągnął wiążące porozumienie dotyczące przejęcia Sushi Shop, wiodącej sieci segmentu sushi w Europie

Madryt, 24 lipca 2018 r. AmRest Holdings SE (GPW: EAT), jeden z wiodących publicznie notowanych operatorów restauracyjnych w Europie ogłasza podpisanie wiążącego porozumienia celem przejęcia Sushi Shop – lidera segmentu sushi w Europie. Po sfinalizowaniu umowy AmRest posiadać będzie 100% udziałów przejmowanej firmy.
AmRest inwestuje w Glovo, wiodącą hiszpańską platformę do zamawiania posiłków online

Madryt, Hiszpania, 18.07.2018 AmRest (WSE: EAT), największa notowana na giełdzie spółka prowadząca sieć restauracji w Europie Środkowej ogłasza udział w podwyższeniu kapitału zakładowego Glovo, kluczowego hiszpańskiego gracza na rynku zamówień posiłków online.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.